Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Chrystusa Króla2020-11-21

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Chrystusa Króla – 22 listopada 2020 r.

 

Dziś

1.     Dziś w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy Świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.     Obchodzimy dziś liturgiczne wspomnienie Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Wyrażamy naszą wdzięczność i otaczamy modlitwą naszego organistę Brata Franciszka wraz z chórem „Lira”, oraz Panią Marlenę wraz ze scholką dziecięcą.

 

W tygodniu

3.     Przez cały listopad, codziennie, odprawiamy nabożeństwo za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30.

4.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii.

5.     W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Na Mszach Świętych poświęcimy opłatki na stół wigilijny, w które później będzie można zaopatrzyć się w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej.

6.     W tym tygodniu obchodzimy w Kościele: we wtorek – wspomnienie Św. Andrzeja Dung – Lac, kapłana i towarzyszy, męczenników. 

 

Sprawy ogólne

7.     W przyszły wtorek, 1 grudnia o godz. 19.00 w Domu Duszpasterskim, odbędzie się spotkanie rady parafialnej.

8.     W zakrystii można nabyć świece „Caritas” (małe – w cenie 6 zł, duże – 15 zł). Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na „Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom”.

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl