Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXVIII Niedziela zwykła rok A2020-10-10

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 11 października 2020 r.

 

Dziś

1.     Przeżywamy dziś XX Dzień Papieski pod hasłem: „ Totus Tuus”. Po Mszach Świętych zbierane będą do puszek, ofiary na papieski fundusz stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin naszej diecezji.

W tygodniu

2.     Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo różańcowe jest prowadzone przez dzieci.

3.     Od 13 października, na zakończenie nabożeństw różańcowych, będziemy odmawiać nowennę za przyczyną Św. Jana Pawła II w intencji pełnej obrony życia osób nienarodzonych i poszanowania życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie.

4.     We wtorek, przypada 13 dzień miesiąca. Z racji, że jest to październik, nabożeństwo fatimskie połączone będzie z nabożeństwem różańcowym i rozpocznie się o godz. 17.00.

5.     W środę,  przypada dzień nauczyciela. W naszych modlitwach polecajmy wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

6.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, wymiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

7.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

8.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: we wtorek – uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła, we czwartek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w piątek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego.

Sprawy ogólne

9.     Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: jednorazowe, oktawalne, listopadowe i roczne. Kartki, formularze są rozłożone pod chórem na stoliku. Prosimy by czytelnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, oraz zaznaczyć rodzaj wypominek.

10. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również kalendarze diecezjalne na 2021 r. w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.

11. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl