Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXVII Niedziela zwykła rok A2020-10-03

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXVII Niedzielę Zwykłą – 4 października 2020 r.

 

Dziś

1.     Dziś  z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ  i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. 

2.     Dziś przypada wspomnienie Św. Franciszka, jest to zarazem dzień imienin naszego Brata Franciszka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach solenizanta podczas Mszy Świętej o godz. 11.00.

W tygodniu

3.     Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo różańcowe jest prowadzone przez dzieci.

4.     W środę, 7 października, przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, patronalne święto Wspólnot Różańcowych. Nabożeństwo rozpoczniemy wyjątkowo o godz. 17.00 konferencją duchową, po niej modlitwa różańcowa i procesja wokół kościoła. Po procesji o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Róż Różańcowych, za żyjących oraz  zmarłych jej członków. Do uczestnictwa w tych uroczystościach serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. 

5.     W przyszłą niedzielę, 11 października, będziemy przeżywać XX Dzień Papieski pod hasłem: „ Totus, Tuus”. Tradycyjnie w tym dniu po Mszach Świętych zbierane będą do puszek, ofiary na papieski fundusz stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin naszej diecezji.

6.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – Św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, w środę – NMP Różańcowej, w sobotę - Bł. Angeli Truszkowskiej, dziewicy.

Sprawy ogólne

7.     Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: jednorazowe, oktawalne, listopadowe i roczne. Kartki, formularze są rozłożone pod chórem na stoliku. Prosimy by czytelnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, oraz zaznaczyć rodzaj wypominek.

8.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik kaliski„Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również kalendarze diecezjalne na 2021 r. w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu. 

9.     Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl