Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXVI Niedziela zwykła rok A2020-09-26

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXVI Niedzielę Zwykłą – 27 września 2020 r.

Dziś

1.     Dziś po Mszach Świętych  zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w pożarze obozu uchodźców na wyspie Lesbos. 

W tygodniu

2.     We czwartek, rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będzie odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwa różańcowe będą prowadzone przez dzieci.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszami Świętymi. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. (Ze względu na stan epidemiczny prosimy o potwierdzenie chęci skorzystania z posługi). Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

4.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej  wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

5.     W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a po nim, będzie odprawiona Msza Święta.

6.     W sobotę o godz. 11.00 w domu duszpasterskim odbędzie się spotkanie scholki, a o godz. 12.00 ministrantów i lektorów.

7.     W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ  i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

8.     W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Św. Franciszka, jest to zarazem dzień imienin naszego brata Franciszka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach solenizanta podczas Mszy Świętej o godz. 11.00.  

9.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie Św. Wacława, męczennika,  we wtorek – święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę – wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, w czwartek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w piątek – święto Św. Aniołów Stróżów.

Sprawy ogólne

10. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również kalendarze diecezjalne na 2021w r. w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.

11. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl