Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXIV Niedziela zwykła rok A2020-09-12

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXIV Niedzielę Zwykłą – 13 września 2020 r.

 

Dziś

1.     Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.00 Pierwsza Komunia Święta. W „Białym tygodniu” dzieci komunijne uczestniczą we Mszach Świętych wieczornych o godz. 18.00.

2.     Dziś przypada 13 dzień miesiąca września, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

 

W tygodniu

3.     W sobotę o godz. 11.00 w domu duszpasterskim odbędzie się spotkanie scholki, a o godz. 12.00 spotkanie ministrantów i lektorów.

4.     W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim, odbędzie się pierwsze spotkanie dla dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz z dziećmi przyszli także ich rodzice.

5.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa, nieszpory i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

6.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta.

7.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w środę – wspomnienie Św. męczenników – Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa, w piątek – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży.

 

Sprawy ogólne

8.     Jest nowa księga intencji mszalnych na 2021 r. Istnieje możliwość zamawiania Mszy Świętych na przyszły rok.

9.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również kalendarze diecezjalne na 2021 r. w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl