Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXII Niedziela zwykła rok A2020-08-29

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXII  Niedzielę Zwykłą – 30 sierpnia 2020 r.

 

W tygodniu

1.     We wtorek, przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich ofiarach wojny, oraz módlmy się o pokój na świecie.

2.     We wtorek, rozpoczyna się rok szkolny. O godz. 8.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji dzieci i młodzieży.

3.     Spotkania dla dzieci przed pierwszą Komunią Św. od wtorku o godz. 16.30.

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszą Świętą. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.(Ze względu na stan epidemiczny prosimy o potwierdzenie chęci skorzystania z posługi). Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

5.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

6.     W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające  Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa modlić będziemy się różańcem, a po nim, będzie odprawiona Msza Święta.  

7.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

8.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy; w czwartek – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

Sprawy ogólne

9.     W środę zakończyła się 281 Wieruszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, tym pieszym jak i duchowym. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i prowadzenie pielgrzymki, oraz dobrodziejom. Świadectwo pielgrzymów, oraz łaski, które otrzymaliśmy w tych dniach niech będą umocnieniem w dawaniu świadectwa o Miłości Boga.

10. Jest nowa księga intencji mszalnych na 2021 r. Istnieje możliwość zamawiania Mszy Świętych na przyszły rok.

11. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

12.  Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl