Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XVII Niedziela zwykła rok A2020-07-26

Ogłoszenia duszpasterskie

na XVII Niedzielę Zwykłą – 26 lipca 2020 r.

 

Dziś

1.     Dziś po Mszach Świętych z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, poświęcenie pojazdów.

W tygodniu

2.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii. 

3.     W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień, który w Polskiej tradycji jest przeżywany jako miesiąc wielkich wydarzeń narodowych, pielgrzymek, jak i powstrzymania się od napojów alkoholowych. Zachęcamy do włączenia się w tę szlachetną akcję trzeźwości i modlitwy za osoby zniewolone nałogiem.

4.     W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństw będziemy modlić się różańcem, a po nim, będzie odprawiona Msza Święta.

5.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

6.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy wspomnienia: w środę – Św. Mart, w piątek – Św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w sobotę – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

Sprawy ogólne

7.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci czasopismo „Tęcza”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.  

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl