Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XIII Niedziela zwykła rok A2020-06-27

Ogłoszenia duszpasterskie

na XIII Niedzielę Zwykłą – 28 czerwca 2020 r.

 

Dziś

1.     Dziś kończy posługę w naszej wspólnocie parafialnej i klasztornej O. Piotr Polek, któremu dziękujemy za wszelką pracę i poświęcenie. Jednocześnie witamy w naszej parafii O. Piotra Piechockiego, który podczas Mszy Świętej o godz. 11.00, przejmie urząd proboszcza parafii i przeora klasztoru. Polecamy ich osoby pamięci modlitewnej i życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

2.     Również dziś, w naszej parafii kończy praktykę duszpasterską Brat diakon Paweł Sidun. Dziękujemy za jego posługę i polecamy waszej pamięci modlitewnej.

W tygodniu

3.     W poniedziałek, 29 czerwca, przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00 i 18.00. Taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”. Jest to również dzień imienin obecnego, jak i byłego Ojca Proboszcza oraz Brata Pawła. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, będziemy modlić się w intencji solenizantów.

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu ze Mszą Świętą. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00. (Ze względu na stan epidemiczny prosimy o potwierdzenie chęci skorzystania z posługi). Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

5.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a około godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta.

6.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

7.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w piątek – święto, Św. Tomasza – apostoła.

Sprawy ogólne

8.     Rozpoczęły się wakacje. Życzymy dzieciom i młodzieży, oraz wszystkim udającym się na urlopy, dobrego wypoczynku. W czasie wakacyjnych wyjazdów nie zapominajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej i osobistej modlitwie.

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl