Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XII Niedziela zwykła rok A2020-06-20

Ogłoszenia duszpasterskie

na XII Niedzielę Zwykłą – 21 czerwca 2020 r.

 

Dziś

1.     Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa, nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

2.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, są one przeznaczone na cele inwestycyjne naszego kościoła. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów.

 

W tygodniu

3.     Trwa miesiąc czerwiec w szczególny sposób poświęcony czci Serca Jezusowego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym, które codziennie sprawujemy o godz. 17.30.

4.     W piątek, o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii.

5.     W przyszłą niedzielę kończy posługę w naszej wspólnocie parafialnej i klasztornej O. Piotr Polek, któremu już dziś dziękujemy za wszelką pracę i poświęcenie. Decyzją Ojca Generała Zakonu Paulinów nowym proboszczem parafii i przeorem klasztoru został mianowany O. Piotr Piechocki. Przekazanie urzędu proboszcza nastąpi w przyszłą niedzielę (28 czerwca), na Mszy Świętej o godz. 11.00.

6.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w środę – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.  

 

Sprawy ogólne

7.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”,  dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl