Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XI Niedziela zwykła rok A2020-06-13

Ogłoszenia duszpasterskie

na XI Niedzielę Zwykłą – 14 czerwca 2020 r.

W tygodniu

1.     Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30. Procesję eucharystyczną wokół kościoła odprawimy na zakończenie oktawy w czwartek, a na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie poświęcenie ziół i wianków.

2.     W piątek, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji rodzin poświęconych Sercu Bożemu i członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas nabożeństwa czerwcowego odbędzie się procesja eucharystyczna. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  

3.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa, nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

4.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

5.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie Bł. Jolanty Księżnej Kaliskiej, zakonnicy, w środę – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Sprawy ogólne

6.     Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała: halabardzistom, asyście procesyjnej, osobom niosącym feretrony, sztandary, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ofiarodawcom kwiatów, chórowi „Lira”, straży i policji.

7.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”,  dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl