Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Wniebowstąpienie Pańskie2020-05-23

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020 r.

 

Dziś

1.     Dziś o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

 

W tygodniu

2.     Trawa miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są codziennie sprawowane o godz. 17.30.

3.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Mszę Świętą można składać w zakrystii.

4.     W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy uroczystość odpustową Zesłania Ducha Świętego. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył O. Wojciech Dec – paulin z Jasnej Góry. Po Mszy Świętej odpustowej w kościele będzie nabożeństwo do Ducha Świętego. Do odpustu przygotowujemy się poprzez nowennę, którą odprawiamy w połączeniu z Mszą Świętą wieczorną.

5.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: we wtorek – wspomnienie Św. Filipa Neri, kapłana, oraz Dzień Matki,  w piątek – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 

Sprawy ogólne

6.     Zachęcamy wszystkich wiernych do korzystania z uczestnictwa we Mszach Świętych w niedziele oraz w dni powszednie. Zapraszamy także do korzystania z sakramentu Spowiedzi Świętej.

  1. Polecamy prasę katolicką, są do nabycia tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.
  2. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl