Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


VI Niedziela Wielkanocna 2020-05-16

Ogłoszenia duszpasterskie

na VI Niedzielę Wielkanocną – 17 Maja 2020 r.

 

Dziś

1.     Dziś  o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa, nabożeństwo majowe i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

2.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, są one przeznaczone na cele inwestycyjne naszego kościoła. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów.

 

W tygodniu

3.     Trawa miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są codziennie sprawowane o godz. 17.30.

4.     W poniedziałek, 18 maja, przypada setna rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II, papieża. Pragniemy dziękować za jego osobę i za jego przyczyną upraszać u Pana Boga wszelkie potrzebne łaski. 

5.     W piątek, 22 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością odpustową Zesłania Ducha Świętego. Nowennę będziemy łączyć ze Mszą Świętą wieczorną o godz. 18.00.

6.     W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

 

Sprawy ogólne

7.     Zachęcamy wszystkich wiernych do korzystania z uczestnictwa we Mszach Świętych w niedziele oraz w dni powszednie. Zapraszamy także do korzystania z sakramentu Spowiedzi Świętej.

8.     Polecamy prasę katolicką, są do nabycia tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

9.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl