Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


V Niedziela Wielkiego Postu rok A2020-03-28

Ogłoszenia duszpasterskie

na V Niedzielę Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

 

Dziś

1.     Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej.

 

W tygodniu

2.     Nabożeństwa pasyjne w piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa, a w niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszą Świętą. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00

4.     Nie będzie odwiedzin chorych w pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na panującą epidemię z posługą do chorych, udamy się tylko na wyraźne życzenie osób potrzebującym.

5.     Nie będzie wieczoru uwielbienia w piątek.

6.     W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a około godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta.

7.     W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Wielki Tydzień. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych.

 

Sprawy ogólne

8.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci czasopismo „Mały Gość Niedzielny”.

9.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 


Drodzy Parafianie

Czciciele Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

         Bardzo serdecznie Was pozdrawiam w V Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj w liturgii słowa Bożego czytamy ewangelię według Św. Łukasza 11,1-45, w której Jezus Chrystus wskrzesza Łazarza i kieruje do każdego z nas zapewnienie: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem”. Słowa te dają nadzieję, której potrzebujemy szczególnie dziś, kiedy na całym świecie musimy mierzyć się z pandemią koronavirusa. Również w naszej Ojczyźnie i w naszej parafii sytuacja staje się poważna. Skutki wirusa dotykają zarówno ciała, jak i ducha ludzkiego. Zwracam się więc do Was, drodzy Parafianie, abyśmy w nieustannej modlitwie błagali Boga, aby oddalił od nas nieszczęście epidemii. Modlimy się za siebie nawzajem, polecamy Bogu chorych, lekarzy, rządzących naszą Ojczyzną oraz ludzi, którzy spieszą z pomocą potrzebującym. Pokornie proszę o modlitwę w intencji Ojców i Braci naszego klasztoru. Bądźmy razem; w przestrzeni duch nie ma odległości ani granic.

         Bardzo proszę, abyśmy stosowali się do wytycznych wydanych przez władze państwowe i kościelne. Nasz kościół parafialny jest otwarty od rana do wieczora. W niedzielę odprawiamy dodatkowe Msze Święte o godz. 14.00 i 16.00. Każdego dnia od godz. 17. do 18.00 posługujemy w sakramencie pokuty i pojednania. Jesteśmy do Waszej dyspozycji również poza wyznaczonymi godzinami. Bardzo serdecznie pozdrawiam i wspieram modlitewnie każdego z Was. Myślę o dzieciach (scholce, ministrantach i lektorach), młodzieży, rodzinach, osobach samotnych i chorych.

         Do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, za przyczyną Matki Miłosierdzia i Świętego Józefa z wielką ufnością zanoszę błaganie: Miej miłosierdzie dla nas i świata całego.

 

o. Piotr Polek, Wasz proboszcz 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl