Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela Wielkiego Postu rok A2020-03-14

Ogłoszenia duszpasterskie

na III Niedzielę Wielkiego Postu – 15 marca 2020 r.

 

Dziś

1.     Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, modlitwa różańcowa, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

2.     Składamy podziękowanie za złożone ofiary w dniu dzisiejszym na tacę, są one przeznaczone na cele inwestycyjne kościoła. O godz. 11.00 zostanie dziś odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów parafii i klasztoru.

3.     Planowane rekolekcje wielkopostne od 15 do 18 marca b r. odbędą się w innym terminie.

 

W tygodniu

4.     W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane o godz. 17.15. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali jak każdego roku są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5.     Prosimy, aby Nabożeństwa Drogi Krzyżowej prowadzili:

20 marca –  Róże Różańcowe

27 marca – Legion Maryi

6.     W czwartek, 19 marca, będziemy obchodzić uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, głównego patrona diecezji kaliskiej.

7.     W piątek, 20 marca w naszej parafii przypada Doba Eucharystyczna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy po Mszy Świętej porannej i zakończymy o godz. 18.00. W tym dniu, o godz. 11.00 odprawimy także dodatkową Mszę Świętą.

 

Sprawy ogólne

8.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci czasopismo „Mały Gość Niedzielny”.

9.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl