Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


II Niedziela Wielkiego Postu rok A2020-03-07

Ogłoszenia duszpasterskie

na II Niedzielę Wielkiego Postu – 8 marca 2020 r.

 

Dziś

1.     Dziś po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na dzieło „Ad Gentes” zajmujące się utrzymaniem polskich misjonarzy i misjonarek.

 

W tygodniu

2.     W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane o godz. 17.15. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Dzieci z klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej, powinny uczestniczyć w cotygodniowej Drodze Krzyżowej. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali jak każdego roku są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3.     Prosimy, aby Nabożeństwa Drogi Krzyżowej prowadzili:

13 marca – Chór „Lira”

20 marca –  Róże Różańcowe

27 marca – Legion Maryi

3 kwietnia – Droga Krzyżowa Ulicami Wieruszowa

4.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, modlitwa różańcowa, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

5.     Taca w przyszła niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

6.     Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Jakub Szymczycha – paulin z Jasnej Góry.

 

Sprawy ogólne

7.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl