Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


I Niedziela Wielkiego Postu rok A2020-02-29

Ogłoszenia duszpasterskie

na I Niedzielę Wielkiego Postu – 1 marca 2020 r.

 

Dziś

1.     Dziś na Mszy Świętej o godz. 9.30, zostaną poświęcone i rozdane książeczki do nabożeństw dla dzieci z klas III, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy Świętej  w domu duszpasterskim spotkanie.  

2.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

W tygodniu

3.     W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane o godz. 17.15. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Dzieci z klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej, powinny uczestniczyć w cotygodniowej Drodze Krzyżowej. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali jak każdego roku są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4.     Prosimy, aby Nabożeństwa Drogi Krzyżowej prowadzili:

6 marca – Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej

13 marca – Róże Różańcowe

20 marca –  Chór „Lira”

27 marca – Legion Maryi

3 kwietnia – Droga Krzyżowa Ulicami Wieruszowa

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu ze Mszą Świętą. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

6.     W piątek, 6 marca, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

7.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a około godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta.

8.     W przyszłą niedzielę, po Mszach Świętych, będzie zbiórka ofiar do puszek na dzieło „Ad Gentes” zajmujące się utrzymaniem polskich misjonarzy i misjonarek.

9.     W tym tygodniu obchodzimy w Kościele, we wtorek, święto Św. Kazimierza – królewicza.

 

Sprawy ogólne

10. Rekolekcje wielkopostne w tym roku, będą od 15 do 18 marca (od trzeciej niedzieli wielkiego postu). Poprowadzi je O. Jakub Szymczycha – paulin z Jasnej Góry.

11. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

12. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl