Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela zwykła rok A2020-02-02

Ogłoszenia duszpasterskie

na IV Niedzielę zwykłą

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego 2020 r.

 

Dziś

1.     Dziś przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy Świętej poświęcamy świece – gromnice. Jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o zakonnikach i siostrach zakonnych, oraz prośmy o nowe powołania zakonne. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na pomoc klasztorom sióstr klauzurowych w naszej diecezji.

2.     Dziś na Mszy Świętej o godz. 9.30 odbędzie się poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy Świętej w domu duszpasterskim spotkanie. Prosimy, aby wraz z dziećmi przyszli także ich rodzice. 

3.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

W tygodniu

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione  w połączeniu ze Mszą Świętą. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

5.     W piątek 7 lutego, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

6.      W tym tygodniu w Kościele obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – Św. Błażeja, biskupa i męczennika, w środę – Św. Agaty, dziewicy i męczennicy, w czwartek – Św. męczenników, Pawła Miki i towarzyszy.

 

Sprawy ogólne

7.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl