Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela zwykła rok A2020-01-25

Ogłoszenia duszpasterskie

na III Niedzielę zwykłą – 26 stycznia 2020 r.

 

W tygodniu

1.     W poniedziałek 20 stycznia w uroczystość błogosławionego Euzebiusza z Ostrzychomia, Zakon Paulinów rozpoczął Rok Jubileuszowy, z okazji 750 rocznicy swego założyciela. Zapraszamy na zwiedzanie mobilnej wystawy, która przybędzie do nas 29 stycznia (w środę) z Węgier. Wystawa prezentuje dziedzictwo życia Paulinów, pokazuje szczególnie jego początki. Ekspozycja umieszczona jest w autobusie i pozostanie w Wieruszowie do następnego dnia. Serdecznie zapraszamy do zainteresowania i zwiedzania wystawy. 

2.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Mszę Świętą można składać w zakrystii.

3.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a około godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta.

4.     W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy Świętej będziemy poświęcać świece – gromnice. Jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o zakonnikach i siostrach zakonnych, oraz prośmy o nowe powołania zakonne. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na pomoc klasztorom sióstr klauzurowych w naszej diecezji.

5.     W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9.30 odbędzie się poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy Świętej w domu duszpasterskim spotkanie. Prosimy , aby wraz z dziećmi przyszli także ich rodzice.  

6.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

7.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy wspomnienia: we wtorek – Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła, w piątek – Św. Jana Bosko, kapłana.

 

Sprawy ogólne

8.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

  1. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl