Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


II Niedziela zwykła rok A2020-01-19

Ogłoszenia duszpasterskie

na II Niedzielę zwykłą

i  Uroczystość Św. Pawła Pierwszego Pustelnika

19 stycznia  2020 r.

 

Dziś

1.     Od dziś rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

2.     Dziś przypada uroczystość zewnętrzna ku czci św. Pawła I Pustelnika. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ksiądz Prałat Henryk Orszulak  proboszcz parafii p.w. Św. Stanisława w Wieruszowie. Natomiast na Mszy Św. o godz. 9.30 dzieci otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo.

3.     Dziś o godz. 17.00 modlitwa różańcowa, zmiana tajemnic, konferencja duchowa, nieszpory i Msza Św. w intencji Żywego Różańca.

4.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, są one przeznaczone na cele inwestycyjne kościoła. O godz. 11.00 zostanie dziś odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów.

W tygodniu

5.     We wtorek 21 stycznia przypada Dzień Babci, a środę  Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych dziadków i babcie, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Niech naszym podziękowaniem będzie: modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

6.     W tym tygodniu przypada: w poniedziałek – święto Św. Euzebiusza z Ostrzychomia, kapłan,  we wtorek – wspomnienie Św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy, w piątek – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę – święto nawrócenia Św. Pawła Apostoła.

Sprawy ogólne

7.     Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Dziękujemy za życzliwość z jaką nas podejmowaliście oraz za sugestie i uwagi, które mamy nadzieję pomogą nam ulepszyć funkcjonowanie naszej parafii. Dziękujemy także za ofiary składane podczas kolędy oraz do puszek dla ministrantów.

8.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci czasopisma: „Mały Gość Niedzielny” i  „Tęcza”.

9.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl