Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Chrztu Pańskiego 2020-01-11

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 12 stycznia 2020 r.

 

Dziś

1.     Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim spotkanie dzieci klas III, które w tym roku pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz z dziećmi przyszli także ich rodzice. 

 

W tygodniu

2.     Trwa nowenna do Św. Pawła I Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów, która przygotowuje nas do uroczystości odpustowej. Codziennie podczas wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, modlimy się śpiewając „Pawełki”. Zapraszamy Was wszystkich do wspólnej modlitwy i prosimy o modlitwę w intencji całego naszego Zakonu.

3.     W środę 15 stycznia, przypada wewnętrzna uroczystość Św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Podczas Mszy Św. o godz. 7.00 Ojcowie i Bracia naszego klasztoru odnowią swoje śluby zakonne.

4.     W czwartek 16 stycznia w Zakonie Paulinów obchodzimy święto Matki Bożej Królowej Pustelników. Podczas porannej Mszy Św. Ojcowie i Bracia ponowią przymierze z Maryją – Matką i opiekunką Zakonu. 

5.     W przyszłą niedzielę przypada uroczystość zewnętrzna ku czci św. Pawła I Pustelnika. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ksiądz Prałat Henryk Orszulak proboszcz parafii p.w. Św. Stanisława w Wieruszowie. Natomiast na Mszy Św. o godz. 9.30 dzieci otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo.

6.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 modlitwa różańcowa, zmiana tajemnic, konferencja duchowa, nieszpory i Msza Św. w intencji Żywego Różańca.

7.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne i kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

8.     W tym tygodniu obchodzimy w piątek, wspomnienie  Św. Antoniego, opata.

Sprawy ogólne

9.     Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwaną kolędą. Szczegółowy program kolęd wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz podany jest na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy, aby w każdym domu przygotować stół nakryty białym obrusem, a na nim krzyż, zapalone świece, wodę święconą i księgę Pisma Świętego. Dzieci powinny okazać zeszyt do religii. Woda święcona wystawiona jest w kruchcie kościoła.

10. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci czasopismo „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl