Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Świętej Rodziny2019-12-29

Ogłoszenia duszpasterskie

na Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa

29 grudnia 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś przypada Święto Świętej Rodziny. Na Mszę Świętą o godz. 11.00 zapraszamy małżonków, którzy pragną odnowić sakramentalny związek małżeński. 

2.     Dziś o godz. 15.00,  zapraszamy na wspólną modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie na spotkanie opłatkowe w domu duszpasterskim: Róże Różańcowe, Honorową Straż NSPJ i  Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

3.     Dziś po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00, zapraszamy na jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wieruszowie.

W tygodniu

4.     We wtorek, 31 grudnia, przypada wspomnienie Św. Sylwestra i jednocześnie zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne. Od godz. 23.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz na Mszę Świętą o godz. 24.00, podczas której, będziemy zawierzać Bogu rozpoczynający się Nowy Rok 2020.

5.     W środę 1 stycznia w Nowy Rok będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to święto nakazane i jako wierzący jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej w tym dniu. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę (o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00).

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu ze Mszą Świętą. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00.  Spowiedź pierwszo - piątkowa od godz. 17.00.

7.     W piątek, 3 stycznia, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

8.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a około godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta.  

9.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ, Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

Sprawy ogólne

10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterską zwaną kolędą. Szczegółowy program kolęd wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz podany jest na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy, aby w każdym domu przygotować stół nakryty białym obrusem, a na nim krzyż, zapalone świece, wodę święconą i księgę Pisma Świętego. Dzieci powinny okazać zeszyt do religii. Woda święcona wystawiona jest w kruchcie kościoła.

11. W przyszły poniedziałek, 6 stycznia 2020 r. w uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 13.00, po raz siódmy ulicami Wieruszowa przejdzie Orszak Trzech Króli. To barwny pochód z udziałem publiczności, zawierający sceny z dawnych misteriów Bożego Narodzenia – obrazujący pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka. Podczas przejścia zachęcamy do wspólnego kolędowania. Królowie ze swoimi orszakami  wyruszają z kościołów naszego miasta, by spotkać się przy moście na Prośnie i dalej wspólnie wejść na Rynek i pod bibliotekę, gdzie będzie ustawiona szopka. Nasza parafia tworzy orszak Króla Kacpra (orszak czerwony, Europejski). Prosimy, aby dzieci przebrały się za aniołki i pasterzy, młodzież i dorośli za kolędników, pamiętając o czerwonym akcencie stroju.

12. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia dwutygodnik kaliski „Opiekun”.

13. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl