Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXVII Niedziela zwykła rok C2019-10-05

Ogłoszenia duszpasterskie

na 27 Niedzielę zwykłą – 6 października 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś  z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ  i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańśkiego. 

W tygodniu

2.     Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo różańcowe jest prowadzone przez dzieci.

3.     Jutro, w poniedziałek 7 października, przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, patronalne święto Wspólnot Różańcowych. Nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy wyjątkowo o godz. 17.00 i będzie ono połączone z okolicznościową procesją, która przejdzie ulicami: Dąbrowskiego, Mickiewicza i Klemensa Wierusza. Po procesji o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Róż Różańcowych, za żyjących oraz  zmarłych jej członków. Do uczestnictwa w tych uroczystościach serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.  Czcigodnych druhów strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy przemarszu procesji różańcowej. Po Mszy Świętej do domu duszpasterskiego zapraszamy Róże Różańcowe na okolicznościowe spotkanie.

4.     W poniedziałek, o godz. 9.30 w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, brat Paweł Golonka, nasz zakrystian złoży profesję wieczystą. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w jego intencjach. Z tej racji w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w intencji brata Pawła zostanie odprawiona Msza Święta.

5.     W przyszłą niedzielę 13 października będziemy przeżywać XIX Dzień Papieski pod hasłem: „ Wstańcie, chodźmy”. Tradycyjnie w tym dniu po Mszach Świętych zbierane będą do puszek, ofiary na papieski fundusz stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin naszej diecezji.

6.     W przyszłą niedziele, przypada 13 dzień miesiąca. Z racji, że jest to październik nabożeństwo fatimskie połączone będzie z nabożeństwem różańcowym i rozpocznie się o godz. 17.15.

7.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w czwartek – wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej, dziewicy, a w przyszłą niedzielę – uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła.

Sprawy ogólne

8.     Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: jednorazowe, oktawalne, listopadowe i roczne. Kartki, formularze są rozłożone pod chórem na stoliku. Prosimy by czytelnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, oraz zaznaczyć rodzaj wypominek.

9.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik kaliski„Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również kalendarze diecezjalne na 2020 r. w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu. 

10. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl