Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXVI Niedziela zwykła rok C2019-09-29

Ogłoszenia duszpasterskie

na 26 Niedzielę zwykłą – 29 września 2019 r.

 

W tygodniu

1.     W poniedziałek, 30 września o godz. 19.00 w klasztorze, spotkanie rady parafialnej. 

2.     We wtorek, rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będzie odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwa różańcowe będą prowadzone przez dzieci. We wtorek (1 października), przed nabożeństwem różańcowym zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszami Świętymi. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

4.     W piątek 4 października, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej  wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

5.     Również w piątek, przypada wspomnienie Św. Franciszka, jest to zarazem dzień imienin naszego brata Franciszka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach solenizanta podczas Mszy Św. o godz. 18.00.

6.     W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a po nim, będzie odprawiona Msza Święta.

7.     W sobotę o godz. 11.00 w domu duszpasterskim odbędzie się spotkanie scholki, a o godz. 12.00 ministrantów i lektorów.

8.     W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ  i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. 

9.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, we wtorek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w środę – święto Św. Aniołów Stróżów, w piątek – wspomnienie Św. Franciszka, w sobotę – wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej – dziewicy.

Sprawy ogólne

10. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik „Opiekun”. Są również kalendarze diecezjalne na 2020 r. w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.

11. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl