Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXII Niedziela zwykła rok C2019-09-01

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXII Niedzielę zwykłą – 1 września 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich ofiarach wojny, oraz módlmy się o pokój na świecie.

2.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

W tygodniu

3.     Jutro w poniedziałek, rozpoczyna się rok szkolny. O godz. 8.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji dzieci i młodzieży.

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszą Świętą. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00. W szczególny sposób do spowiedzi zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej. Zachęcamy dzieci do odprawienia spowiedzi dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.  

5.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

6.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczniemy wyjątkowo o godz. 16.00 modlitwami wynagradzającymi Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa modlić będziemy się różańcem, a na zakończenie będzie odprawiona Msza Święta.   

7.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy; we wtorek – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

Sprawy ogólne

8.     W czwartek zakończyła się 280 Wieruszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, tym pieszym jak i duchowym. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i prowadzenie pielgrzymki, oraz dobrodziejom. Świadectwo pielgrzymów, oraz łaski, które otrzymaliśmy w tych dniach niech będą umocnieniem w dawaniu świadectwa o Miłości Boga, oraz wsparciem w trudach naszego życia.

9.     Nauki przedmałżeński w kościele parafialnym p. w. Św. Wojciecha w Cieszęcinie, odbędą się w dniach 7, 8 i 14 września b. r. o godz. 19.00. 

10. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i dwutygodnik kaliski „Opiekun”.

11. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary przeznaczone na remont kościoła.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl