Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXI Niedziela zwykła rok C2019-08-25

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXI Niedzielę zwykłą – 25 sierpnia 2019 r.

 

Dziś

1.     Trwa nowenna przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej . Nowenna jest połączona ze Mszą Świętą o godz. 18.00.

 

W tygodniu

2.     W poniedziałek, 26 sierpnia, przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte z kazaniami tego dnia o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Po każdej Mszy Świętej odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Odpust w parafii p.w. Św. Stanisława w Wieruszowie o godz. 18.30.

3.     W czwartek, 29 sierpnia, wraca do Wieruszowa 280 Piesza Pielgrzymka z Jasnej Góry. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki w naszym kościele o godz. 18.00.

4.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii. 

5.     W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

6.     W tym tygodniu obchodzimy: w wtorek – wspomnienie Św. Moniki, w środę – święto Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek – wspomnienie, męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

 

Sprawy ogólne

7.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i  dwutygodnik „Opiekun”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary przeznaczone na remont kościoła.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl