Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XIV Niedziela zwykła rok C2019-07-06

Ogłoszenia duszpasterskie

na XIV Niedzielę Zwykłą – 7 lipca 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ.

2.     Dziś po Mszach Świętych ministranci i młodzież w ramach tzw. „słodkiej niedzieli” poczęstują nas ciastem i poproszą w ten sposób o wsparcie  lipcowego wyjazdu na Paulińskie Dni Młodych w Wielgomłynach i sierpniowego wyjazdu ministrantów. Dziękujemy już dziś za pomoc.

 

W tygodniu

3.     W sobotę, przypada 13 dzień miesiąca lipca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją.

4.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek, wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana, w środę, święto Św. Benedykta, opata, w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w sobotę, wspomnienie  Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

 

Sprawy ogólne

5.     Zarząd Legionu Maryi, działający przy naszej parafii, organizuje dnia 14 lipca b.r. wyjazd na Jasną Górę, na spotkanie rodziny Radia Maryja. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 30 zł. Wyjazd 14 lipca (niedziela) o godz. 5.30, sprzed naszego kościoła. Organizatorzy proszą o zabranie rozkładanego siedzenia.

6.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, oraz dwutygodnik kaliski „Opiekun”.

7.     Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl