Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XIII Niedziela zwykła rok C2019-06-29

Ogłoszenia duszpasterskie

na XIII Niedzielę Zwykłą – 30 czerwca 2019 r.

 

W tygodniu

1.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszą Świętą. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo -  piątkowa od godz. 17.00.

2.     W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a po nim, będzie odprawiona Msza Święta.

3.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ.

4.     W przyszłą niedzielę, po Mszach Świętych ministranci i młodzież w ramach tzw. „słodkiej niedzieli” poczęstują nas ciastem i poproszą w ten sposób o wsparcie  lipcowego wyjazdu na Paulińskie Dni Młodych w Wielgomłynach i sierpniowego wyjazdu ministrantów. Dziękujemy już dziś za ich wsparcie.

5.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w środę, święto, Św. Tomasza – apostoła, w sobotę, wspomnienie, bł. Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

Sprawy ogólne

6.     Zarząd Legionu Maryi, działający przy naszej parafii, organizuje dnia 14 lipca b.r. wyjazd na Jasną Górę, na spotkanie rodziny Radia Maryja. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 30 zł. Wyjazd 14 lipca (niedziela) o godz. 5.30, sprzed naszego kościoła. Organizatorzy proszą o zabranie rozkładanego siedzenia.

7.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, oraz dwutygodnik kaliski „Opiekun”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl