Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XII Niedziela zwykła rok C2019-06-23

Ogłoszenia duszpasterskie

na XII Niedzielę Zwykłą – 23 czerwca 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś na zakończenie każdej Mszy Świętej, zgodnie z zarządzeniem Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka, śpiewamy suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny…”, jako formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.  

2.     Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Z tej racji nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 łączymy z procesją Eucharystyczną. Zapraszamy asystę procesyjną, dzieci pierwszo – komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty.

 

W tygodniu

3.     W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 poświęcenie ziół i wianków.

4.     W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji rodzin poświęconych Sercu Bożemu i członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas nabożeństwa czerwcowego odbędzie się procesja Eucharystyczna. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii.

6.     W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00 i 18.00. Taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”. Jest to również dzień imienin Ojca Proboszcza oraz Brata Pawła. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, będziemy modlić się w intencji solenizantów.

7.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek, uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w sobotę uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

 

Sprawy ogólne

8.     Dziękujemy ofiarodawcom i budowniczym ołtarzy na Boże Ciało, wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości: halabardzistom, asyście procesyjnej, osobom niosącym feretrony i sztandary, ministrantom, dzieciom pierwszo – komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chórowi „Lira”, orkiestrze, straży i policji.

9.     Rozpoczęły się wakacje. Życzymy dzieciom i młodzieży, oraz wszystkim udającym się na urlopy, dobrego wypoczynku. W czasie wakacyjnych wyjazdów nie zapominajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej i osobistej modlitwie.

10. Dnia 2 lipca, organizujemy jednodniową pielgrzymkę nauczycieli na Jasną Górę, w ramach 82 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli. Wyjazd 2 lipca, o godz. 7.30, sprzed naszego kościoła. Zapisy można dokonywać w zakrystii lub u p. Kamili Połomskiej.

11. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci czasopismo „Mały Gość Niedzielny”.

12. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl