Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Zesłanie Ducha Św. 2019-06-08

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 9 czerwca 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową. Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył O. Zbigniew Ptak – paulin z klasztoru na Skałce w Krakowie.  Po Mszy Świętej odpustowej, procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną, chór, orkiestrę, halabardzistów, dzieci do sypania kwiatków, oraz wszystkich do wspólnego świętowania.

2.     Dziś organizowany jest „Wieruszowski marsz dla życia i rodziny”. O godz. 15.00 w naszym kościele ks. bp. Antoni Długosz, będzie przewodniczył Mszy Świętej, a po jej zakończeniu „Marsz” wyruszy do kościoła parafialnego na Podzamczu.

 

W tygodniu

3.     Trwa miesiąc czerwiec w szczególny sposób poświęcony czci Serca Jezusowego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym, które codziennie sprawujemy o godz. 17.30.

4.     Jutro w poniedziałek, po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przypada Święto – Maryi Matki Kościoła. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.

5.     W czwartek, przypada 13 dzień miesiąca czerwca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

6.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa, nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

7.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

8.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: we wtorek, wspomnienie -  Św. Barnaby, apostoła, w czwartek, święto -  Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek, wspomnienie – Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w sobotę, wspomnienie – Bł. Jolanty, księżnej kaliskiej, zakonnicy.

 

Sprawy ogólne

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl