Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Wniebowstąpienie Pańskie2019-06-02

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2 czerwca 2019 r.

 

Dziś

1.     Z inicjatywy Księdza Kardynała Nycza – biskupa warszawskiego, pierwsza niedziela czerwca (2 czerwca) obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności w Warszawie. 

2.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ.

 

W tygodniu

3.     Trwa miesiąc czerwiec w szczególny sposób poświęcony czci Serca Jezusowego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym, które codziennie sprawujemy o godz. 17.30.

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszą Świętą. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź pierwszego – piątku od godz. 17.00.

5.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

6.     W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy uroczystość odpustową Zesłania Ducha Świętego. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył O. Zbigniew Ptak – paulin z klasztoru na Skałce w Krakowie.  Po Mszy Świętej odpustowej, procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną, chór, orkiestrę, halabardzistów, dzieci do sypania kwiatków, oraz wszystkich do wspólnego przeżywania uroczystości. Do odpustu przygotowujemy się poprzez nowennę, którą odprawiamy w połączeniu z Mszą Świętą wieczorną.  

7.     W przyszłą niedzielę organizowany jest „Wieruszowski marsz dla życia i rodziny”. O godz. 15.00 w naszym kościele ks. bp. Antoni Długosz, będzie przewodniczył Mszy Świętej, a po jej zakończeniu „Marsz” wyruszy do kościoła parafialnego na Podzamczu.

8.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek, wspomnienie Św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników, w sobotę, wspomnienie Św. Jadwigi, królowej.

Sprawy ogólne

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl