Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


VI Niedziela Wielkanocna rok C2019-05-25

Ogłoszenia duszpasterskie

na VI Niedzielę Wielkanocną – 26 maja 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.00 – dzieci z klas IV wraz z rodzicami będą dziękować Panu Jezusowi za dar Eucharystii z okazji pierwszej rocznicy Komunii Świętej.

2.     Przeżywamy dziś również Dzień Matki, które polecamy waszej wdzięczności i waszym modlitwom. 

W tygodniu

3.     Trwa miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które jest codziennie sprawowane o godz. 17.30. W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy je odprawiać  także o godz. 17.30.

4.     W piątek, 31 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością odpustową Zesłania Ducha Świętego. Nowennę będziemy łączyć ze Mszą Świętą wieczorną o godz. 18.00.

5.     W piątek, o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Mszę Świętą można składać w zakrystii.

6.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a około godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta.

7.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ.

8.     W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie będziemy przeżywać „Dzień Dziękczynienia”. Po Mszach Św. będą zbierane do puszek ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

9.     W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie - Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, w piątek, święto – Nawiedzenia NMP, w sobotę, wspomnienie – Św. Justyna, męczennika, oraz Dzień Dziecka.

Sprawy ogólne

10. Parafia p.w. Nawiedzenia NMP na Podzamczu organizuje wyjazd młodzieży na 23 spotkanie młodych w Lednicy. Spotkanie odbędzie się 1 czerwca. Szczegółowe informacje można uzyskać u księdza Przemysława, wikariusza z Podzamcza. 

11. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.

12. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl