Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


V Niedziela Wielkanocna rok C2019-05-18

Ogłoszenia duszpasterskie

na V Niedzielę Wielkanocną – 19 maja 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.00 Pierwsza Komunia Święta dzieci. W „Białym tygodniu „ zapraszamy dzieci na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a po nich na Mszę Świętą.

2.     Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja duchowa, różaniec, nabożeństwo majowe i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

3.     Dzisiaj, o godz. 12.30 w katedrze kaliskiej, będzie celebrowana Msza Święta z okazji 40 rocznicy święceń kapłańskich ordynariusza naszej diecezji ks. bp. Edwarda Janiaka.

4.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, są one przeznaczone na cele inwestycyjne kościoła. O godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów.

 

W tygodniu

5.     Trwa miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które jest codziennie sprawowane o godz. 17.30. Nabożeństwo majowe na Klatce, przy kapliczce Matki Bożej w środy i soboty o godz. 19.00.

6.     W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza Święta z udziałem dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci „rocznicowe”, zapraszamy w piątek o godz. 16.30, a w sobotę na spowiedź o godz. 15.30.

7.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w piątek, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

 

Sprawy ogólne

8.     Parafia p.w. Nawiedzenia NMP na Podzamczu organizuje wyjazd młodzieży na 23 spotkanie młodych w Lednicy. Spotkanie odbędzie się 1 czerwca. Szczegółowe informacje można uzyskać u księdza Przemysława, wikariusza z Podzamcza. 

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl