Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela Wielkanocna rok C2019-05-11

Ogłoszenia duszpasterskie

na IV Niedzielę Wielkanocną – 12 maja 2019 r.

 

Dziś

1.     W Kościele Powszechnym przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza, która jest dniem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczyna ona także tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele.

2.     Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

 

W tygodniu

3.     Trwa miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które jest codziennie sprawowane o godz. 17.30. Nabożeństwo majowe na Klatce, przy kapliczce Matki Bożej w środy i soboty o godz. 19.00.

4.     W poniedziałek, przypada 13 dzień miesiąca maja, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

5.     Sakrament Bierzmowania w naszej parafii, będzie udzielony młodzieży przez Ojca biskupa Łukasza Buzuna 14 maja (we wtorek) na Mszy Świętej o godz. 18.00.

6.     Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą, ich rodziców i chrzestnych w sobotę 18 maja o godz. 15.30.

7.     Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w przyszłą niedzielę 19 maja na Mszy Świętej o godz. 11.00.

8.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa, nabożeństwo majowe i Msza Świętą w intencji Żywego Różańca.

9.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta.

10. W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek, wspomnienie NMP z Fatimy, we wtorek, święto Św. Macieja, apostoła, w czwartek, święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

 

Sprawy ogólne

11. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Tęcza”.

12. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl