Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Miłosierdzia Bożego2019-04-27

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś przeżywamy odpust ku czci Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Mszy Św. odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ksiądz Prałat Henryk Orszulak, proboszcz parafii p.w. Św. Stanisława w Wieruszowie. Po Mszy Św. odpustowej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy  halabardzistów, asystę procesyjną, chór oraz wszystkich  do wspólnego przeżywania uroczystości.

2.     O godz. 15.00 zapraszamy na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.

 

W tygodniu

3.     W środę rozpoczyna się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które będziemy codziennie sprawować o godz. 17.30. Nabożeństwo majowe na Klatce, przy kapliczce Matki Bożej w środy i soboty o godz. 19.00.

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszą Św. Spowiedź pierwszo - piątkowa od godz. 17.00.

5.     Wyjątkowo odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.30.

6.     W piątek 3 maja przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy Św. tego dnia niedzielny. (Msze Św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00). W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.

7.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

8.     W sobotę 4 maja rozpoczną się uroczystości strażackie związane ze Św. Florianem. W naszym kościele zostanie odprawiona, tego dnia o godz. 18.00 Msza Święta okolicznościowa w intencji druhów strażaków i ich rodzin. 

9.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ.

10. W tym tygodniu przypadają: w poniedziałek, święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, we wtorek, uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i męczennika,  w czwartek, wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła, w sobotę Św. Floriana, męczennika.

 

Sprawy ogólne

11. W środę, 1 maja, o godz. 4.00 rano sprzed naszego kościoła wyruszy autokarowa pielgrzymka do Wilna.

12. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

13. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl