Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Palmowa 2019-04-13

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Palmową – 14 kwietnia 2019 r.

 

Dziś

1.   Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. Dziś na każdej Mszy Św. poświęcenie palm, natomiast na sumie poświęcenie palm przed kościołem.

2.   Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

 

W tygodniu

3.    W środę 17 kwietnia, od godz. 9.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

4.    W tym tygodniu przeżywać będziemy Triduum Paschalne.

5.    W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach odprawiana jest tylko jedna Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W naszej parafii rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu”, milkną dzwony i organy, a po Komunii Św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ołtarza Adoracji, zwanego dawniej Ciemnicą.

6.   Jak każdego roku w Wielki Czwartek po wieczornej Liturgii rozpoczyna się czuwanie, które potrwa do Liturgii Wigilii Paschalnej. Godziny adoracji poszczególnych grup i ulic wywieszone są na tablicach ogłoszeń oraz, są dostępne na internetowej stronie parafii. Prosimy halabardzistów i  druhów strażaków dziecięcej drużyny strażackiej o podjęcie czuwania przy Grobie Pańskim.

7.    W Wielki Piątek zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.30, a o godz. 18.00 na Liturgię Męki Pańskiej. Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu. Ofiary zbierane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego.

8.    Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego i będzie ona odmawiana codziennie w połączeniu z Godziną Miłosierdzia, o godz. 15.00.

9.    W Wielki Piątek o godz. 21.00, jak każdego roku, Droga Krzyżowa na nasz cmentarz parafialny. Prosimy, aby przynieść ze sobą znicze, które po zakończonej Drodze Krzyżowej zapalimy na grobach bliskich zmarłych.

10. Wielka Sobota jest dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa.

11.  W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 15.00, co godzinę. Poświęcenie na Klatce, przy kapliczce o godz. 11.00.

12. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgia Wigilii Paschalnej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 21.00 i zakończy się procesją Rezurekcyjną. Prosimy by na Liturgię przynieść ze sobą świece, gdyż odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Zapraszamy chór, asystę procesyjną, oraz druhów strażaków. Zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym. Niech będzie on wyrazem naszej wiary i wdzięczności  za dar odkupienia jakiego dokonał Jezus.

13.  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, jak i w Poniedziałek Wielkanocny, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. (O godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00).

14. W Wielki Czwartek, 18 kwietnia  przypada w naszej parafii 10 rocznica erygowania Sanktuarium – Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Mszą Świętą jubileuszową w drugi dzień świąt wielkanocnych (Poniedziałek Wielkanocny), o godz. 11.00, odprawi bp Stanisław Napierała.

 

Sprawy ogólne

15. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” .

16. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl