Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


VIII Niedziela zwykła rok C2019-03-02

Ogłoszenia duszpasterskie

na VIII Niedzielę Zwykłą – 3 marca 2019 r.

 

Dziś

1.     W Kościele w Polsce rozpoczynamy dziś Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu. Modlimy się, by dotknięci nałogiem alkoholizmu starali się go przezwyciężyć i znajdowali potrzebne wsparcie i pomoc u swoich najbliższych i w swoich środowiskach.

2.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięcorańskiego.

 

W tygodniu

3.     W tym tygodniu rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W środę 6 marca przypada Popielec. Msze Św. z kazaniami i obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły; polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

4.     W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie odprawiane o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Dzieci z klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej i młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, powinny uczestniczyć w cotygodniowej Drodze Krzyżowej. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali jak każdego roku będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5.     Prosimy, aby Nabożeństwa Drogi Krzyżowej prowadzili:

8 marca – Róże Różańcowe

15 marca – Chór „Lira”

22 marca – Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania

29 marca –  Modlitewna grupa „Uwielbienie”

5 kwietnia – Dzieci   

12 kwietnia – Droga Krzyżowa Ulicami Wieruszowa

19 kwietnia – Wielki Piątek – Droga Krzyżowa na cmentarz parafialny -   Paulini

6.     Dnia 7 marca w pierwszy czwartek miesiąca, organizujemy wyjazd do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu na modlitwę w intencji rodzin. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 15.00. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii.

7.     W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć siostry klauzurowe ze Zgromadzenia Sióstr Bernardynek w Wieluniu. Podczas Mszy Świętych, przed błogosławieństwem końcowym, siostry będą mówić o charyzmacie swojego powołania, a po Mszach Świętych będą zbierane do puszek ofiary przeznaczone na rozbudowę klasztoru sióstr.  

8.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy; święto Św. Kazimierza – królewicza.

 

Sprawy ogólne

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl