Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela zwykła rok C2019-01-26

Ogłoszenia duszpasterskie

na III Niedzielę Zwykłą – 27 stycznia 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

 

W tygodniu

2.     W sobotę – 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z kazaniami i poświęceniem świec – gromnic o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o zakonnikach i siostrach zakonnych oraz prośmy o nowe powołania zakonne.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszą Świętą. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo - piątkowa od godz. 17.00.

4.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego .

5.     W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na pomoc klasztorom sióstr klauzurowych w naszej diecezji.

6.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła, w czwartek – Św. Jana Bosko, kapłana.

 

Sprawy ogólne

7.     W lutym na „Wieczór Uwielbienia” zapraszamy wyjątkowo w drugi piątek miesiąca (8 lutego) o godz. 20.00.  

8.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

9. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięcorańskiego, dziękujemy, za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl