Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Objawienie Pańskie rok C2019-01-05

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na każdej Mszy Świętej  poświęcamy kredę i kadzidło.

2.     Dziś w uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 13.00, po raz szósty ulicami Wieruszowa przejdzie Orszak Trzech Króli. To barwny pochód z udziałem wiernych, zawierający sceny z dawnych misteriów Bożego Narodzenia – obrazujący pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka. Podczas przejścia zachęcamy do wspólnego kolędowania. Królowie ze swoimi orszakami  wyruszają z kościołów naszego miasta, by spotkać się przy moście na Prośnie i dalej wspólnie wejść na Rynek i pod bibliotekę, gdzie jest ustawiona szopka. Nasza parafia tworzy orszak Króla Kacpra (orszak czerwony, Europejski). Prosimy, aby dzieci przebrały się za aniołki i pasterzy, młodzież i dorośli za kolędników, pamiętając o czerwonym akcencie stroju.

3.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ, Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

W tygodniu

4.     Trwa w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Szczegółowy program kolęd wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz podany jest na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy, aby w każdym domu przygotować stół nakryty białym obrusem, a na nim krzyż, zapalone świece, wodę święconą i księgę Pisma Świętego. Dzieci powinny okazać zeszyt do religii. Woda święcona wystawiona jest w kruchcie kościoła.

5.     W piątek 11 stycznia, rozpoczniemy w naszej parafii nowennę do Św. Pawła I Pustelnika, Patriarchy paulińskiego Zakonu, która przygotowuje nas do uroczystości odpustowej. Codziennie podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się śpiewając „Pawełki”. Zapraszamy Was wszystkich do wspólnej modlitwy i prosimy o modlitwę w intencjach całego naszego zakonu.

 

Sprawy ogólne

6.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

7.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl