Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXXIII Niedziela zwykła rok B2018-11-18

Ogłoszenia duszpasterskie

na 33 Niedzielę Zwykłą – 18 listopada 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim spotkanie dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz dziećmi przyszli także ich rodzice.

2.     Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, wymiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

3.     Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 w domu duszpasterskim spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. 

4.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, są one przeznaczone na budowę nowych hełmów wież naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców dziś o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

 

W tygodni

5.     Przez cały listopad, codziennie odprawiamy nabożeństwo za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30.

6.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy wspomnienia: we wtorek – Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, w środę – Ofiarowanie NMP, w czwartek – Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy -  patronki muzyki kościelnej i chórów, tego dnia Msza Święta w intencji chóru „Lira” o godz. 18.00, w  sobotę – Św. Andrzeja Dung – Lac, kapłana i towarzyszy.

 

Sprawy ogólne

7.     8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę i do Krakowa. Planowany jest wyjazd o godz. 4.00 sprzed kościoła Paulinów w Wieruszowie, a powrót około godz. 22.00. W programie pielgrzymki przewidziany jest udział we Mszy Świętej w cudownej kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, wizyta w sanktuarium Matki Bożej w Czernej koło Krzeszowic, w centrum Św. Jana Pawła II, oraz w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Pielgrzymka połączona jest także z udziałem w jarmarkach świątecznych, które odbywają się na głównym rynku Krakowa. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii oraz przy furcie klasztornej. Koszt pielgrzymki 80 zł.

8.     Polecamy prasę katolicka, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.

9.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego , dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl