Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXXI Niedziela zwykła rok B2018-11-04

Ogłoszenia duszpasterskie

na 31 Niedzielę Zwykłą – 4 listopada 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Straż Honorowa NSPJ.

 

W tygodniu

2.     Przez cały listopad, codziennie odprawiamy nabożeństwo za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30.

3.     W przyszłą niedzielę, 11 listopada będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Mszę Świętą w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 11.00.

4.     W tym tygodniu obchodzimy: w piątek – święto rocznicę poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej, w sobotę – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża, w przyszłą niedzielę  wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa, jest to dzień imienin O.Marcina Wrzochol, Msza Święta w intencji solenizanta tego dnia o godz. 9.30.

 

Sprawy ogólne

5.     Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: listopadowe i roczne. Kartki –formularze rozłożone są pod chórem na stoliku. Prosimy by czytelnie wypisywać imiona i nazwiska zmarłych.

6.     8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę i do Krakowa. Planowany jest wyjazd o godz. 4.00 sprzed kościoła Paulinów w Wieruszowie, a powrót około godz. 22.00. W programie pielgrzymki przewidziany jest udział we Mszy Świętej w cudownej kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, wizyta w sanktuarium Matki Bożej w Czernej koło Krzeszowic, w centrum Św. Jana Pawła II, oraz w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Pielgrzymka połączona jest także z udziałem w jarmarkach świątecznych, które odbywają się na głównym rynku Krakowa. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii oraz przy furcie klasztornej. Koszt pielgrzymki 80 zł.

7.     Polecamy prasę katolicka, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego , dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl