Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Wszystkich Świętych 2018-10-31

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Wszystkich Świętych  - 1 listopada 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele są sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. Procesja z wypominkami na cmentarzu o godz. 13.00, a po niej Msza Święta o godz. 13.30 w intencji zmarłych parafian i wszystkich spoczywających  na naszym cmentarzu. O godz. 21.00 na cmentarzu Apel Jasnogórski.

2.     W Uroczystość Wszystkich Świętych gościmy kleryków z naszego paulińskiego seminarium w Krakowie. Alumni  przyjmują na cmentarzu na wypominki, oraz  zbierają do puszek ofiary na potrzeby naszego seminarium.

 

W tygodniu

3.     W piątek 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny), Msze Święte o godz. 7.00, 11.00 i  18.00. O godz. 17.00 odbędzie się w kościele procesja stacyjna z wypominkami, a po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy na „Zaduszki poetyckie” przygotowane przez Liturgiczna Służbę Dorosłych.  Apel Jasnogórski na cmentarzu o godz. 21.00.

4.     W miesiącu listopadzie nie będzie wieczoru uwielbienia.

5.     W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych można uzyskać każdego dnia odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych i w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6.     Przez cały listopad o godz. 17.30 będą odprawiane nabożeństwa za zmarłych z wypominkami.

 

Sprawy ogólne

7.     Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: jednorazowe, oktawalne, listopadowe i roczne. Kartki, formularze są rozłożone pod chórem na stoliku. Prosimy by czytelnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, oraz zaznaczyć rodzaj wypominek.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl