Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXX Niedziela zwykła rok B2018-10-27

Ogłoszenia duszpasterskie

na 30 Niedzielę Zwykłą – 28 października 2018 r.

 

Dziś

1.     Gościmy w naszej parafii i klasztorze Ojców z Jasnej Góry: O. Wikariusza Generalnego O. Michała Lukoszka i Ojca Definitora Generalnego O. Kazimierza Manieckiego, którzy dokonują kanonicznej wizytacji zakonnej.

2.     Dzisiejszą niedzielą kończymy tydzień misyjny, po Mszach Świętych zbierane będą do puszek ofiary na misje. Dzisiaj także przypada 10 dzień solidarności i modlitwy za Kościół prześladowany w Pakistanie.

 

W tygodniu

3.     Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałek i  środę  nabożeństwo różańcowe jest prowadzone przez wszystkie dzieci.

4.     W czwartek 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. Procesja z wypominkami na cmentarzu o godz. 13.00, a po niej Msza Święta o godz. 13.30 w intencji zmarłych parafian i wszystkich spoczywających  na naszym cmentarzu. O godz. 21.00 na cmentarzu Apel Jasnogórski.

5.     W Uroczystość Wszystkich Świętych będziemy gościć kleryków z naszego paulińskiego seminarium w Krakowie. Alumni będą przyjmować na cmentarzu wypominki, oraz będą zbierać do puszek ofiary na potrzeby naszego seminarium.

6.     W piątek 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny), Msze Święte o godz. 7.00, 11.00 i  18.00. O godz. 17.00 odbędzie się w kościele procesja stacyjna z wypominkami, a po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy na „Zaduszki poetyckie” przygotowane przez Liturgiczna Służbę Dorosłych.  Apel Jasnogórski na cmentarzu o godz. 21.00.

7.     W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych można uzyskać każdego dnia odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych i w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

8.     Przez cały listopad o godz. 17.30 będą odprawiane nabożeństwa za zmarłych z wypominkami.

9.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu z Mszą Świętą. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa  od godz. 17.00.

10. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Straż Honorowa NSPJ.

 

Sprawy ogólne

11. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: jednorazowe, oktawalne, listopadowe i roczne. Kartki, formularze są rozłożone pod chórem na stoliku. Prosimy by czytelnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, oraz zaznaczyć rodzaj wypominek.

12. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych, prosimy o uporządkowanie grobów i wrzucanie śmieci do kontenerów oraz ich segregację.

13. Urząd Miasta Wieruszowa informuje, że 1 listopada targowisko miejskie zostanie udostępnione na parking. Prosimy o parkowanie samochodów na terenie targowiska.

14. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również do nabycia kalendarze na przyszły rok.

15. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl