Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXVIII Niedziela zwykła rok B2018-10-10

Ogłoszenia duszpasterskie

na 28 Niedzielę Zwykłą – 14 października 2018 r.

 

Dziś

1.     Przeżywamy dziś XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „ Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszach Świętych zbierane będą do puszek, ofiary na papieski fundusz stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin naszej diecezji.

2.     Dziś przypada dzień nauczyciela. W naszych modlitwach polecajmy wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

 

W tygodniu

3.     Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwa różańcowe jest prowadzone przez wszystkie dzieci.

4.     W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim spotkanie dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz dziećmi przyszli także ich rodzice.

5.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, wymiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

6.     W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 18.00 w domu duszpasterskim spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. 

7.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na budowę nowych hełmów wież naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

8.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, w środę – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w czwartek – święto Św. Łukasza, ewangelisty – jest to dzień imienin naszego Ojca Biskupa Łukasza Buzuna – polecamy go Waszej pamięci modlitewnej, w sobotę – wspomnienie Św. Jana Kantego – kapłana.

  

Sprawy ogólne

9.     Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: jednorazowe, oktawalne, listopadowe i roczne. Kartki, formularze są rozłożone pod chórem na stoliku. Prosimy by czytelnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, oraz zaznaczyć rodzaj wypominek.

10. Z okazji Nadzwyczajnego Roku Św. Józefa, 20 października 2018 r., odbędzie się I Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Pedagogów z naszej diecezji do kaliskiego sanktuarium. Z naszego sanktuarium organizujemy wspólny autokarowy wyjazd dla nauczycieli. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Koszt wyjazdu 25 zł. Wyjazd autokaru sprzed naszego kościoła o godz. 8.00. 

11. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również do nabycia kalendarze na przyszły rok.

12. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl