Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXVII Niedziela zwykła rok B2018-10-06

Ogłoszenia duszpasterskie

na 27 Niedzielę Zwykłą – 7 października 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś  z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ  i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańśkiego. 

2.     Dziś przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, patronalne święto Wspólnot Różańcowych. Nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy dziś wyjątkowo o godz. 17.00 i będzie ono połączone z okolicznościową procesją, która przejdzie ulicami: Dąbrowskiego, Mickiewicza i Klemensa Wierusza. Po procesji o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Róż Różańcowych, za żyjących oraz  zmarłych jej członków. Do uczestnictwa w tych uroczystościach serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.  Czcigodnych druhów strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy przemarszu procesji różańcowej. 

 

W tygodniu

3.     Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwa różańcowe jest prowadzone przez wszystkie dzieci.

4.     W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Z racji, że jest to październik nabożeństwo fatimskie połączone będzie z nabożeństwem różańcowym i rozpocznie się o godz. 17.15.

5.     W przyszłą niedzielę 14 października będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „ Promieniowanie ojcostwa”. Tradycyjnie w tym dniu po Mszach Świętych zbierane będą do puszek, ofiary na papieski fundusz stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin naszej diecezji.

6.     W przyszłą niedzielę, 14 października, przypada dzień nauczyciela. W naszych modlitwach polecajmy wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

7.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w środę – wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej, dziewicy, a w sobotę – uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła.

 

Sprawy ogólne

8.     Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: jednorazowe, oktawalne, listopadowe i roczne. Kartki, formularze są rozłożone pod chórem na stoliku. Prosimy by czytelnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, oraz zaznaczyć rodzaj wypominek.

9.     Z okazji Nadzwyczajnego Roku Św. Józefa, 20 października 2018 r., odbędzie się I Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Pedagogów z naszej diecezji do kaliskiego sanktuarium. Z naszego sanktuarium organizujemy wspólny autokarowy wyjazd dla nauczycieli. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Koszt wyjazdu 25 zł. Wyjazd autokaru sprzed naszego kościoła o godz. 8.00.  

10. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również do nabycia kalendarze na przyszły rok.

11. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl