Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXVI Niedziela zwykła rok B2018-09-29

Ogłoszenia duszpasterskie

na 26 Niedzielę Zwykłą – 30 września 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś o godz. 13.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta z okazji 650 rocznicy powstania miasta Wieruszowa.

 

W tygodniu

2.     Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będzie odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwa różańcowe będą prowadzone przez wszystkie dzieci. Jutro, przed nabożeństwem różańcowym zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

3.     W czwartek przypada wspomnienie Św. Franciszka, jest to zarazem dzień imienin naszego brata Franciszka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach solenizanta tego dnia podczas Mszy Św. o godz. 18.00.

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszami Świętymi. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

5.     W piątek 5 października, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej  wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

6.     W sobotę 6 października, organizujemy pielgrzymkę parafialną  do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu z okazji nadzwyczajnego roku jubileuszowego. Wyjazd autokaru sprzed naszego kościoła o godz. 9.00. Koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy i opłata w zakrystii.  

7.     W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ  i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańśkiego. 

8.     W przyszłą niedzielę 7 października, przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, patronalne święto Wspólnot Różańcowych. W tym dniu nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy wyjątkowo o godz. 17.00 i będzie ono połączone z okolicznościową procesją, która przejdzie ulicami: Dąbrowskiego, Mickiewicza i Klemensa Wierusza. Po procesji o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Róż Różańcowych, za żyjących oraz  zmarłych jej członków. Do uczestnictwa w tych uroczystościach serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.  Czcigodnych druhów strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy przemarszu procesji różańcowej. 

9.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek – wspomnienie Św. Aniołów Stróżów, w czwartek – wspomnienie Św. Franciszka, w piątek – wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej – dziewicy.

Sprawy ogólne

10.  3 października rozpoczyna się w Rzymie Synod biskupów poświęcony młodzieży. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji, aby nasza młodzież nie utraciła wiary i odnalazła drogę do Boga.

11. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „ Tęcza”. Są również do nabycia kalendarze na przyszły rok.

12. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl