Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXIII Niedziela zwykła rok B2018-09-09

Ogłoszenia duszpasterskie

na 23 Niedzielę Zwykłą – 9 września 2018 r.

 

W tygodniu

1.     W czwartek przypada 13 dzień miesiąca września, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

2.     W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim, odbędzie się pierwsze spotkanie dla dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz z dziećmi przyszli także ich rodzice.

3.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, wymiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa, nieszpory i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

4.     W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele, w ramach V Festiwalu Musica Claramontana z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski, będzie śpiewał chór „Oktoich” pod dyrekcją ks. Grzegorza Cybulskiego, który wykona „Akatyst ku czci Matki Bożej Częstochowskiej”.

5.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na budowę nowych hełmów wież naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

6.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w czwartek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w piątek – święto, Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę – wspomnienie NMP Bolesnej.

 

Sprawy ogólne

7.   Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „ Tęcza”. Są również  kalendarze diecezjalne na 2019 r. w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl