Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXII Niedziela zwykła rok B2018-09-01

Ogłoszenia duszpasterskie

na 22 Niedzielę Zwykłą – 2 września 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

W tygodniu

2.     Jutro w poniedziałek, rozpoczyna się rok szkolny. O godz. 8.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji dzieci i młodzieży.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszą Świętą. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00. W szczególny sposób do spowiedzi zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej. Zachęcamy dzieci do odprawienia spowiedzi dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.   

4.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.  

5.     W sobotę przypada Święto Narodzenia NMP. Na Mszy Świętej o godz. 7.00, śluby zakonne ponowi nasz Brat Paweł Golonka – zakrystian.

 

Sprawy ogólne

6.     W środę zakończyła się 279 Wieruszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, tym pieszym jak i duchowym. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i prowadzenie pielgrzymki, oraz dobrodziejom. Świadectwo pielgrzymów, oraz łaski, które otrzymaliśmy w tych dniach niech będą umocnieniem w dawaniu świadectwa o Miłości Boga, oraz wsparciem w trudach naszego życia.

7.     Kurs przedmałżeński w parafii p. w. Św. Wojciecha w Cieszęcinie, odbędzie się w dniach 8, 15, 22 września b. r. o godz. 19.00.

8.     W niedzielę 16 września b. r. o godz. 19.00 w naszym kościele, w ramach V Festiwalu Musica Claramontana z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski, będzie śpiewał chór „Oktoich” pod dyrekcją ks. Grzegorza Cybulskiego, który wykona „Akatyst ku czci Matki Bożej Częstochowskiej”.

9.     Jest nowa księga intencji mszalnych na 2019 r. Istnieje możliwość zamawiania Mszy Świętych na przyszły rok.

10. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik „Opiekun”, oraz kalendarz diecezjalny na 2019 r. w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.

11. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary przeznaczone na remont kościoła.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl