Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


NMP Częstochowskiej2018-08-26

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 

26 sierpnia 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś w naszej parafii gościmy paulińskiego misjonarza z RPA (Republiki Południowej Afryki) Ojca Pawła Kaczmarka, który głosi Słowo Boże, a po Mszach Świętych będzie zbierał ofiary na misje.

 

W tygodni

2.     W środę  wraca do Wieruszowa 279 Piesza Pielgrzymka z Jasnej Góry. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki w naszym kościele o godz. 18.00.

3.     W czwartek Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył O. Michał Gawryluk, jako dziękczynienie za posługę duszpasterską w naszej parafii. Dekretem O. Generała Zakonu Paulinów zostaje on przeniesiony do klasztoru we Włodawie. Ojcu Michałowi dziękujemy za posługę w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy mu błogosławieństwa Bożego i stałej opieki Matki Bożej.

4.     Do naszej wspólnoty parafialnej dekretem O. Generała Zakonu Paulinów został skierowany O. Michał Kurzynka, który ma podjąć posługę z dniem 1 września b. r., już dziś życzymy mu owocnej pracy i błogosławieństwa Bożego. 

5.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii.  

6.     W sobotę  1 września przypada 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich ofiarach wojny, oraz modlimy się o pokój na świecie.

7.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

8.     W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

9.     W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie Św. Moniki, we wtorek – święto Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w środę – wspomnienie, męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

 

Sprawy ogólne

10. Jest nowa księga intencji mszalnych na 2019 r. Istnieje możliwość zamawiania Mszy Świętych na przyszły rok.

11. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i  dwutygodnik „Opiekun”.

12. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary przeznaczone na remont kościoła.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl