Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XVIII Niedziela zwykła rok B2018-08-04

Ogłoszenia duszpasterskie

na 18 Niedzielę Zwykłą – 5 sierpnia 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

W tygodniu

2.     W poniedziałek 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Już po raz 166 wyruszy z naszego kościoła piesza pielgrzymka do Węglewic. Zachęcamy Was drodzy Parafianie do wzięcia udziału w tej jednodniowej pielgrzymce. Wyjście o godz. 7.45 sprzed naszego kościoła. Suma odpustowa w Węglewicach o godz. 12.00.

3.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek – Święto Przemieniania Pańskiego, w środę – wspomnienie Św. Dominika, kapłana, w czwartek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – dziewicy i męczennicy, w piątek – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w sobotę – wspomnienie Św. Klary dziewicy.

 

Sprawy ogólne

4.     Zapraszamy na 279 Wieruszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymować będziemy pod hasłem „Tutaj zawsze byliśmy wolni”. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce podejmując trud pieszej pielgrzymki, bądź duchowego pielgrzymowania. Zapisy w Domu Duszpasterskim 15 i 19 sierpnia po Mszach Świętych i 18, 21 i 22 sierpnia od godz. 18.00. Tak jak w ubiegłych latach osoby, które nie będą mogły pójść z nami, mogą pielgrzymować w sposób duchowy.

5.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i  dwutygodnik „Opiekun”.

6.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary przeznaczone na remont kościoła.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl