Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XVII Niedziela zwykła rok B2018-07-24

Ogłoszenia duszpasterskie

na 17 Niedzielę Zwykłą – 29 lipca 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś po Mszach Świętych z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, odbywa się poświęcenie pojazdów. 

 

W tygodniu

2.     W środę  rozpoczyna się miesiąc sierpień, który w Polskiej tradycji jest przeżywany jako miesiąc wielkich wydarzeń narodowych, licznych pielgrzymek, jak i powstrzymania się od napojów alkoholowych. Zachęcamy do włączenia się w tę szlachetną akcję trzeźwości i modlitwy za osoby zniewolone nałogiem.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu z Mszą Św.. W pierwszy piątek miesiąca z posługa sakramentalną do chorych udamy się od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

4.     W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

5.     W tym tygodniu obchodzimy w Kościele wspomnienia: we wtorek – Św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w środę  – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła, w sobotę   –  Św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

 

Sprawy ogólne

6.      Polecamy prasę katolicką.  Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i  dwutygodnik „Opiekun”.

7.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary przeznaczone na remont kościoła.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl